Dom czy lokal – gdzie urządzić urodziny dziecka?
przyjęcia i lokale

Dom czy lokal – gdzie urządzić urodziny dziecka?

Urodziny dziecka to okazja do spotkania rodzinnego, ale też do pogłębienia znajomości dziecka z rówieśnikami. Wspólna zabawa i spotkanie poza murami szkoły pozwalają lepiej się poznać. Jest to ważne, zwłaszcza kiedy dziecko dopiero zaczyna swoja przygodę ze szkołą. Urządzając imprezę urodzinową możemy zatem połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieciaki nie tylko się wyhasają, ale też lepiej poznają.

Żeby zadowolić wszystkich

Wszystko brzmi pięknie, jednak problem pojawia się, kiedy nie mamy wystarczającej ilości miejsca w domu. Ponadto każdemu z gości trzeba podać talerz, kubek, na stole wyłożyć przekąski i tort. Jeśli jednocześnie chcemy zaprosić tez dziadków czy chrzestnych robi nam się spory tłok. A i jedzenia należało by przygotować więcej. O ile dzieciom wystarczą chrupki, cukierki i ciastka o tyle dziadkom wypadało by podać chociażby jedno ciepłe danie poza tortem i kawą. Zatem wydłużają się przygotowania do samej imprezy, bo musisz więcej czasu spędzić w kuchni.

Dom czy lokal – gdzie urządzić urodziny dziecka?

Możesz oczywiście zrezygnować z zapraszania kolegów swojego dziecka i urządzić imprezę dla rodziny. Jeżeli wśród najbliższych osób macie również kilkoro dzieci, to impreza powinna być udana. Jednak, kiedy gośćmi mają być tylko ciotki, wujkowie i dziadkowie to zadaj sobie pytanie – czy to ma być impreza dla dziecka, czy dla was? Odpowiedź należy do ciebie.

Urodziny dziecka w restauracji

W przypadku niewystarczającej ilości miejsca w domu warto zastanowić się nad imprezą w lokalu. Idziesz „na gotowe”, nie spędzasz całej imprezy w kuchni i sama możesz poczuć się jak gość. Co prawda musisz kontrolować wszędobylskie dzieci i jednocześnie dotrzymać towarzystwa starszym gościom. Jednak mimo wszystko jest to wygodniejsze niż w ciasnym domu. Dodatkowo masz możliwość zaproszenia większej liczby osób. Dzięki temu dziecko nie będzie musiało wybierać między rodziną, a przyjaciółmi. W każdym momencie będzie mógł podbiec do kochanej babci by choć na chwile się przytulić, aby zaraz potem znowu dać się ponieść zabawie z rówieśnikami.

Możesz teraz powiedzieć, że urządzenie takiej imprezy w lokalu jest kosztowne. Owszem, przecież musisz zapłacić. Ale powiedzmy sobie wprost – impreza w domu też kosztuje! Nie dość, że musisz kupić jedzenie, napoje, tort to jeszcze to wszystko przygotować. Poza tym przydałyby się jakieś urodzinowe akcesoria, które dzieciaki uwielbiają. Zawsze musisz wziąć pod uwagę nieoczekiwane sytuacje – potłuczone talerze, szklanki czy przewrócona lampa. Przyrządzenie jedzenia to również koszty poniesione na gaz, prąd czy wodę. Zliczając wszystko naprawdę robi się spora suma. A co najważniejsze – cały czas musisz robić za kelnera w domu i jeszcze posprzątać po skończonej imprezie. Nie oszukujmy się, że jest inaczej.

Zatem dom czy lokal – gdzie urządzić urodziny dziecka? Moim zdaniem lokal zdecydowanie wygrywa. Wybór oczywiście należy do ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *